BMW markasının 3-Serisi Coupé ve Cabrio modellerinin yerine geçen 4-Serisi, geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu.

BMW nin 3-Serisi Coupe ve Cabrio modellerinin üretimden kaldırılacağı haberinin ardından kısa süre hayal kırıklığı yaşayan otomobil tutkunları, 4-Serisi ile markanın ne kadar doğru ya da yanlış karar verdiğini satış oranları ile gösterecek.

Dinamik görünümü ve sportif sürüş karakteri ile beklentilerin ötesinde olmak için yeniden doğan 4-Serisi, ilk etapta benzinli ve dizel olmak üzere 2 motor seçeneği ile satışa sunuldu. Benzinli versiyon 4.28i xDrive da 4 tekerlekten çekiş sistemi standart olarak sunulurken otomatik şanzıman haricinde tercih yapamıyorsunuz. Diğer motor seçeneği dizel versiyonda ise BMW nin 3-Serisi ve 5-Serisinden tanışık olduğumuz 2.0 lt. dizel ünite (184Hp), Yeni 4-Serisinde de kullanılmış.

Satılık BMW nin Yeni 4.20d Coupe modeli 165.591 TL den satışa sunulurken benzinli versiyon Satılık BMW 4.28i xDrive Coupé (245Hp) ise 181.946 TL den alıcı bekliyor.

[ Yazıyı Oku ]
Kontrast renkte BMW Individual sert tavan.
BMW Z4, 40 km/sa e varan hızlarda tek bir düğmeye basılarak anında coupé bir otomobilden gerçek bir roadster otomobile dönüştürülebilir.

Bu, iki alüminyum tavan parçasının yalnızca birkaç saniye içerisinde uygun şekilde katlanmasıyla gerçekleşir. Üstü kapandığında, tavan çizgisi sayesinde, otomobil coupé karakterine bürünür ve geniş yan ve arka camlarıyla çarpıcı bir panoramik görüntü sunar.

BMW Z4, opsiyonel olarak kontrast renkli bir BMW Individual sert tavan ile sunulur. BMW Individual sert tavanın siyah renkli modeli BMW Z4 e daha sportif bir hava katarken, Buzul Gümüşü metalik tavan ise göz alıcı bir şıklık sağlar. Seçtiğiniz tasarım ne olursa olsun, tavan ve gövde rengi arasındaki kontrast, görsel açıdan dikkat çeken bir nokta oluşturur ve hem açık olduğunda hem de kapalı olduğunda BMW Z4 Roadster ın benzersiz siluetini öne çıkarır.

Değişken bagaj alanı.
Yazın golf, kışın kayak malzemeleri; BMW Z4 Roadster ile istediğiniz her şeyi yanınıza alabilirsiniz.

Bagaja dört adede kadar içecek kasası ya da 46 inçlik bir golf çantası ve hatta uzunlamasına yükleme sistemini seçerseniz ikinci bir golf çantası sığabilir. Başka bir deyişle, yanınızda iki çift kayak da götürebilirsiniz. Kokpitte donanımınızı emniyete almak üzere bir taşıma çantası bulunur ve bagaj kapağında da özel üretilmiş kayak yuvaları mevcuttur. Ağır nesneleri kolaylıkla yüklemek için hard tavan kapalıyken tavan paketi arka bölümdeki yerinden çıkarılabilir.*

*Yalnızca opsiyonel konforlu erişim özelliğiyle birlikte mevcuttur


[ Yazıyı Oku ]
Dış tasarım.
Şık, ilham verici ve mükemmel. BMW Z4 Roadster ın tasarımı, kendisini seyredenleri her detayı ve çizgisiyle hayran bırakır. Üstün estetiği güçlü sportif özelliklerle bir araya getirir. Bunların da ötesinde kusursuz sürüş keyfinin ifadesi olmaktan da vazgeçmez.

Uzatılmış motor bölümü kapağının klasik oranları ve kısa aks dışı mesafeler, arka aksa yakın şekilde konumlandırılmış alçak koltuklarla tamamlanarak sürücünün yolu mükemmel bir şekilde hissetmesini sağlar; bu yalnızca BMW nin üstesinden gelebileceği bir roadster tasarımıdır. Çarpıcı konturların ve yumuşak geçişlerin birbiriyle uyumundan oluşan modern biçimi, klasik böbrek ızgarasından, arka kısımda yer alan güçlü tekerlek bombelerine kadar otomobilin karakterini tam anlamıyla yakalar. Yine de bu roadsterın düz yolları ve virajları kolaylıkla alması, otomobili her açıdan benzersiz kılar.

İç tasarım.
BMW Z4 Roadster klasik roadster modelinin yeniden vücut bulmuş halidir. Başlı başına iç tasarım bile bunun kanıtıdır. İç tasarımdaki biçimler, malzeme ve kontroller şıklık ve işlevselliğiyle etkilerken yolculuğunuzu ilham verici ve dinamik bir deneyim haline getirir.

Geniş bir keşif alanı bırakan mükemmel uyum. BMW Z4 Roadster, üzerinize göre dikilmiş bir takım gibi sürücünün gereksinimlerine yanıt vermek üzere uzmanlıkla uyarlanır. Otomobilinizle çıkacağınız her yolculukta, asimetrik merkez konsolundan efsanevi BMW Z8 modelini anımsatan en iyi şekilde konumlandırılmış gösterge ve kontrol elemanlarına kadar pek çok şık unsuru keşfedeceksiniz. Tavan kapalı olduğunda bile yerine sığmayan o özgürlük hissi varlığını sürdürür; sürücü, otomobil ve yol arasındaki bağ her zamankinden daha fazla güç kazanır.


[ Yazıyı Oku ]
BMW nin elektrik modelleri i3 ve i8 i 2014 yılının ikinci çeyreğinde Türkiyede satışa sunmak için hazırlık yaptıklarını kaydeden Borusan Otomotivin CEOsu Eşref Biryıldız, "Satış adedi olarak ise bu otomobiller yeni bir hayat tarzı getirdiği için ilk etapta bir şey söylemek çok kolay olmasa da, büyük talep göreceğini düşünüyoruz. Çünkü elektrikli otomobillerin içten yanmalı motorlulara göre kullanım maliyetleri çok daha düşük. Aynı mesafe için harcayacağınız yakıt bedelini, onda birine kadar düşürmeniz mümkün olabilecek. Devletin elektrikli otomobilleri desteklemek için sunduğu ÖTV oranları da normal otomobillerinkinin onda biri civarlarında. BMW i3 sıfır emisyon değeri ve sessizliği ile son derece çevreci bir şehiriçi otomobili olacak. Tüm bu etkenler sebebiyle, oluşacak yüksek talebi karşılayabilecek üretim adetlerini alabilmek üzere BMW ile görüşmelerimiz devam ediyor."[ Yazıyı Oku ]
Son 4 yılda Türkiyede toplam otomobil pazarının yüzde 70, lüks pazarın ise yüzde 117 büyüdüğünü kaydeden Biryıldız, "Bir taraftan vergilerin düşmeyeceğinden diğer taraftan bu yüksek büyüme hızının sürekli olamayacağından yola çıkarsak toplam otomobil pazarı dört yıl sonra 800 bin adet olursa, bunun içinde yüzde 12.5 pay ile lüks oto satışları 100 bin adede ulaşır. Bu rakam 2016 yılında da gerçekleşebilir" dedi. 29 yıldır distribütörlüğünü sürdürdükleri ana markaları BMW ile 25 kez lüks segmentin lideri olduklarını hatırlatan Biryıldız şunları söyledi:


LİDERİ TEDARİK BELİRLER

"Son iki yılda art arda olduğu gibi bu yıl da segment lideri olmamız doğal olacaktır. 2012 yılını en yakın rakibimizden 1500 adet, ardından gelen rakibimizden ise 2 bin 500 adet önde bitirmiştik. Bu yıl ise rekabet çok daha sıkı. TL fiyatlı olanlar kur artışı kadar zam yapamıyor, biz Euro kurumuzu 3-4 aydır piyasa kurunun hatırı sayılır oranda altında tutuyoruz. Her şey kur ve fiyat değil elbette. Yeni olan ve prim yapan modeller var. Bunların tedarik kısıtı ya da bolluğu önemli. Yeni lanse olan ve ilk aylarını yaşayan modeller var. Bunların yakıt dahil toplam performansı ortaya çıktıkça markanın kalan 3.5 aydaki satış adetlerine etkisi olacaktır" diye konuştu.[ Yazıyı Oku ]

<<ılk Baş <Önceki | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Sonraki> En Son>>